mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Show your full solution1. How much larger is the pizza in a circular pan with a 14-inch diameter than a pizza made in square pan with sides measuring 14 inches?
What is the oxidation number of iron in FeO?
What is the author's purpose for including the ecker study in how headlines change the way we think
Why does Japan’s government place tariffs, or taxes, on foreign goods?
Paul earns twice as much as john​
define the term mole in terms of Avogardo's constant
Lisa, Kelly, and Maria have $56.70. If Lisa has $23.20 and Kelly has $15.05, which equation shows how much money, n, Maria has
Your client took a complete physical inventory count under your observation as of December 15 and adjusted the inventory control account (perpetual tory method)
What are the 2 common uses for Seaborgium ????
How does Fuller develop an argument for women’s rights? by describing the strength of women’s friendships by making reference to a biblical lesson by insisting