aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

most ocean waves obtain their energy and motion from
Find the surface area of a sphere with radius 1.25 miles. 24.5 miles^2 19.63 miles^2 196.35 miles^2 78.5 miles^2
Which word form correctly completes this sentence? If Jan is not careful her gossip will ________________ all of her friends. A) alien B) alienable C) alienat
What is a sphygmomanometer??
Click on the button next to the correct answer. Sentences tell what is _____. big remembered happening
What are the words for to make some thing as good as possible, has to accept to something that you don't agree with
Alcohol is called a(n) _______ because it slows the central nervous system’s ability to function.
Where did the nationalists meet in 1786 to disucss the issues regarding the united states' government?
Which means of delivering mail went out of business in 1861 after the completion of the transcontinental telegraph? A. Pony Express B. U.S. Postal Service C
Read this sentence from the passage: He that ate fastest got most; he that was strongest secured the best place; and few left the trough satisfied. Which ele