zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What is John Steinbeck’s book The Grapes of Wrath about
Read the excerpt from "A Genetics of Justice” by Julia Alvarez. By the time my mother married my father, however, she knew all about the true nature of the dict
Calculus. Please answer question attached.
The formula for the surface area of a sphere that has a radius 7 is shown in the box below. SA = 4tr-2 A sphere and one of its dimensions are shown in the diagr
Why is it important to keep the two sides of an equation balanced when solving? what other properties do we use to rewrite expressions and equations?.
Select the correct answer. why might mark twain have written about lower-class citizens in his satires? a. to ensure that he wrote only about topics with which
suggest why a plant cell in 0.10 mol dm salt solution will not burst
What did the election of 1856 show? Check all that apply. A. There was a political divide between the North and the South. B. A third-party candidate could do w
James can hike f(n) miles after building up n days of stamina subject to a maximum of 10 days. Identify the domain that makes sense in this context.
What is the area of ruth's mural?