zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

what were some of the challenges the newcomer slaves faced as they started their new lives
What is a benefit of using technology to transport water?
Please help me answer!!! ^^
Falconmoor is a country in which the federal government and the twelve state governments share powers. the form of government in falconmoor is ________.
The trend of this graph is a. Negative b. Positive c. Zero
The equation of the quadratic function represented by the graph y=a(x-3)-1 what is the value of a
At summer camp, 150 kids had the opportunity to choose their activities. of those kids selected archery for their morning activity. Of that group, also chose
25 POINTS AND BRAINLIEST!!! A slice is made parallel to the base of a right rectangular pyramid, as shown. What is the area of the resulting two-dimensional cro
how do you think the American expansion into the Native American lands between 1820 and 1840 affected the slave trade?
One long-standing element of both international law and just war theory is the inviolability of civilians or noncombatants.