theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

A red die is tossed and then a green die is tossed. What is the probability that the red die shows an even number or the green die shows an even number? Make su
Which of the following is not an unethical tactic to use in negotiations?A. Showing emotionsB. NondisclosureC. Strengthening one's own positionD. Weakening the
why was it difficult for the united states to carry out a policy for neutrality
Find the volume length 10 2/5 cm, width 3 cm, height 8 1/3 cm
_______ measures an object's change in position per unit time. A) Distance B)Force C) Speed
which functions are symmetric with respect to the y axis​
What is a state legislators most important job​
Rewrite the sentences, changing the underlined direct object nouns to direct object pronouns. 1. No tengo la llave de la habitación. ("la llave de la habitación
At the market,7 apples cost $4.55. What is the cost per apple?
Enlarge the shapes using the scale factor 1:2