SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

What were african americans hoping for following their service in world war ii?.
Which type of energy transformation occurs when a flashlight shines?.
Help me please, with this exercise !​
A triad and a cluster are two different names for the same chord. True False
which expression is equivalent to 16w^2+24w+9
why do people tend to fake their certificates instead of getting their certificates through the correct channels​
Can somebody please show me how to solve these problems with the answers? THANK YOU SO MUCHHHH!!!!!!!!!!!! This is Two-step equation with fractions. (If I do a
To what extent was this conflict inevitable of world war 1?
Write a sentence explaining how this poem differs from what you would expect in a traditional love poem. Based on your explanation, identify the social comment
Two numbers have a sum of 10 and a product of 24. The smaller of the two numbers is which of the following. 2 4 6 3