garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

You saw in a live chemistry class the above drawing from a group. How would you respond to them with questions or thoughts on their explanation of density
How can people alter their consciousness by using meditation
An element has ccp packing with a face-centered cubic unit cell. its density is 8920 kg/m3 and the unit cell volume is 4.72 x 10-26 l. calculate the molar mass
True or false "joe and tess mcgreen are purchasing their first home in durham, north carolina. they are seeking pre-qualification on a home loan. the unemployme
Which sentence shows the correct use of the dash ? A.)I am so happy that - - you got the job that I will well , just wait and see. B.) I am so happy that you g
60 days increased by 70%
32 plus 4x divided by 4
pine cone seeds are produced in the __ of the __ cone. please help me out.!!
a standard number cube has 6 sides labeled 1 to 6. you roll it 30 times, how many times can you expect it to land on 5 or 6?
the elevation of a mountain is 14,085 feet above sea level. write a signed number to represent this elevation