jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

This is not like a question but it has to do with nature .it goes thus: is it just me,like when i text often with a person an then you meet ,it becomes awkward
What is the first term in the expansion of the binomial (3x+y)^4 ?
Both aerobic and anaerobic respiration yield a net gain of ATP molecules to be used as energy for living things. The processes of _________ would yield the high
How do I solve this scientific notation= 3833.33?
The growth of China’s economy has caused pollution problems. Explain why the government continues to use coal-fired power plants despite the pollution problems
which proposed plan for government favored states with large populations
What is the slope of a line that passes through the points (1, -2) and (-3, -6)? -2 -1 1 2
How far is (-3,-4) from (4,-4)
-2 5/10 in simplest form?
Use this result to find the work done if this force field moves an object from the point (-2,3) along the piecewise linear path to (1,3), and from there to (2,4