katkaitiges
katkaitiges katkaitiges
  • 04-04-2016
  • Social Studies
contestada

Unit pricing allows the consumer to ___ prices for a product across brands.
a. consider
c. contrast
b. compare
d. study

Respuesta :

samisilva15 samisilva15
  • 04-04-2016
 unit pricing allows the customer to compare prices for a product across brands.
Answer Link

Otras preguntas

A machine produces 247 bolts in 26 minutes. At the same rate, how many minutes would it take to produce 209 bolts?
HELP REWORD!! Manya Friedman lived with her brothers and parents. Before WW2 they moved to Sosnowiec where Manya started to see Nazi propaganda. Later, her fath
the third westward surge of settlement reached theAppalachian mountainsRocky mountainsMississippi riverpacific ocean
How does Bell interpret the changing world in No Country For Old Men?
On the planet Jupiter, the acceleration due to gravity is approximately 26 m s2 , roughly 2.7 times the acceleration due to gravity on the earth. An object wit
North america is currently experiencing an unprecedented and rapid loss of species. what is believed to be the main trigger of such events, either directly or i
American girl, inc. manufactures dolls with a variety of hair, eye, and skin colors as well as a variety of hair styles. the consumer is able to choose the comb
2 square root of 5 is between... A) 2 and 3 B) 4 and 6 C) 6 and 9 D) 9 and 12
What is the square root of 64? I don't understand. Will give brainliest
Which of the following choices describes the type of image formed by a plane mirror?