micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

What is new year's eve called in scotland?
"There is a solid sand-bar under it that is nearly as straight up and down as the side of a house." What kind of figurative language is used in this quotation
which inland Eastern European country is in industrial center and has rich farmlands that produce grains , potatoes and sugar beets.
Martin Luther King said: "Nonviolence is a powerful and just weapon, which cuts without wounding and ennobles the man who wields it. It is a sword that heals.
An alloy weighing 40 lbs. is 10% tin. The alloy was made by mixing a 15% tin alloy and a 8% tin alloy. How many pounds of each alloy (to the nearest tenth) were
When Abraham Lincoln said: "If there is anything that a man can do well, I say let him do it. Give him a chance." What is the meaning of this excerpt?
PLEASE HELP!!!!!!!!! The alignment causes a solar eclipse.
Someone please help me fast ( work out the missing area in each pair of similar shapes !!!)
is 1/3 and 2/6 equivalent
Cómo se usa la palabra secuencia y el significado?