2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

you deposit $4000 in an account earning 4% interest compounded quarterly. How much will you have in the account in 10 years
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
what are the answers to the 21 and 22 pages of the only grammar and style workbook you'll ever need
Maxine compiled a list of these car prices:$7,500,$6,500,$5,750,$4,900,$6,250 and $4,200.Find the mean of these prices
Which decimal below is equivalent to 5/9?
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?
If I open a business to serve blind people then design the interior to be akin to an obstacle course, am I cruel? I’m graduated so my points are up for grabs ca
Which graph represents the linear equation below y+1=2/3(x-6)