jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Property Rights and Corruption When looking at a country as a market or investment, the international business must consider the country's legal system. In that
What type of number is -16.2i
Suppose the government wants to reduce the total pollution emitted by three firms. Currently, each firm is creating 4 tons of pollution, for a total of 12 tons.
Which represents the claim of the essay "A Cat Is Not a Can of Soup"? A great benefit that might surprise you is that pets are not expensive at a shelter. Howev
Simplify cos[arccsc((2√3)/3)].
Which amendment gives the government the authority to take private property for public use? 10th 3rd 6th 5th
How is the course content in APR within each study area organized at the highest level? For example, when you open the dissection study area what will you firs
the particle picture is best described as....a) a gas mixtureb) a gasc) a liquidd) a liquid mixturee) a solid​
Arlene is single and has taxable income of $18,000. Her tax liability is currently $2,236. She has the opportunity to earn an additional $5,000 if she accepts a
The following transactions apply to Ozark Sales for Year 1: The business was started when the company received $49,000 from the issue of common stock. Purchas