donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Explain the literary element of theme in a story.
A couple plans to have three children. the chance they will have a girl is 0.8. the gender of one child is independent of the gender of another child. what is t
Define current assets. what basis is used for arranging individual items within the current assets section
What are the fundamental units of matter called? a. gasesB. MoleculesC. AtomsD. Solids?
I need help with this Spanish question please help
How much blood does the body lose during surgery?
Magnesium burns in air with a dazzling brilliance to produce magnesium oxide: 2mg(s) + o2(g) ? 2mgo(s) when 4.00 g of magnesium burns, the theoretical yield of
in what ways have the two north koreas grown apart? discuss two ways in which they grown apart and support each of your points with text. be sure to explain you
What were the underlying and precipitating causes of the hundred years war?
In order to better compare/contrast costs of living in the various environments gnp/gdp may be adjusted to: