MuntazerMehdi9746 MuntazerMehdi9746
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 apples for $3 and 3 oranges for $4 if pete buys 12 apples and 12 oranges how much will it cost

Respuesta :

yialefi
yialefi yialefi
  • 03-02-2019
4 apples = $3
12 apples =$9

3 oranges=$4
12 oranges=$16

9+12=$21
Answer Link

Otras preguntas

how do you write fraction 9/10 as a decimaland how to convert fractions into decimals
how do i make 24 using the numbers 11 6 10 2?
Can someone help me please got to be in tomorrow
He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c
if square root of 405 rounded to the nearest thousandth is 20.125  how do u simplify to get to that answer, thank u.
There are 5 red balls,6 white balls and 7 green balls in a box.If one ball is taken without looking,what is the probability that it is white?
if square root of 405 rounded to the nearest thousandth is 20.125  how do u simplify to get to that answer, thank u.
Which situation describes a correlation that is not a causal relationship? (1) Car color and number of car accidents(2) Hours spent studying and test score(3) A
What what handels full name
Veronica earned $150 at work this past week in her paycheck. She wants to buy some necklaces which costs $6 each. She writes a function to model the amount of m