alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

What is act 1 scene 3 about in Macbeth
The sickle cell allele is an example of which evolutionary force? how many base changes result in hemoglobin s? in which environment does possessing a sickle ce
Which one of these should a teenager consume every day A) the RDA for calcium B) 5 tablespoons of vegetable oil C) 5 teaspoons of vegetable oil D) a Folic a
the egyptian practice of religion was a.) monotheism b.) polytheism c.) worship priests d.) worship of self
Use a trapezoidal sum with the four sub-intervals indicated by the data in the table to estimate the definite integral from 0 to 8 of R of t, dt. Using correct
find the graph y=-1/2x-3
what types of action can a Texan take to show civic virtue?
Pleas help 99 points and get brainliest Describe how the AutoSum feature works. What does it do? Give one example of when you might use AutoSum.
which expression is equal to 0?
what was the Virginia resolve?