jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

pls help me ! i rlly need it !
Wich option uses an intensive pronoun to complete the sentence?? Mr. Notopolous _____ A. though a kind man, never gives in if he believes he is right B. an oly
Zachary just accepted a job at a new company where he will make an annual salary of $43000. Zachary was told that for each year he stays with the company, he wi
Help! Please answer this! Giving all my points away! NO LINKS! Thank you!
ZAED = 137°. What is AEB? A А. D UJ с
What’s 625x52 please help
Parts of speech,words and basic phrase
what is the volume of the shape...?
What is the completely factored form of this expression? 9x^3y - 100xy
Nonmetals are defined as elements that generally cannot conduct _____ and are poor conductors of heat.