juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help.need help urgent
Congress enacts the ad restriction act (ara) to limit advertising in certain circumstances. the ara will be considered valid if it directly advances a substanti
evaluate c/2 - 3 + 6/d when c=14 and d=3
[tex]5 {x}^3 - 20 {x}^{2} = 0[/tex]
What’s 24 times 40 equals
please help and thank you. on average, a very selective college admits 9 out of every 100 applicants. an admissions officer is reviewing a pile of 200 students'
Mr. Jorge is dedicated to repair and build different metallic structures. To do some work I send his assistant Juan to buy the following materials. Angles of eq
A rectangle has a length that is 10 less than 3 times the width. If the rectangle has an area of 8 square feet, what is the width of the rectangle?
A negative externality or spillover cost occurs when
When choosing a topic for your writing project, you should consider A. the course description of your class, because this will indicate your instructor's prefe