Anawtajara
Anawtajara Anawtajara
  • 02-04-2019
  • Mathematics
contestada

Help please! 8th grade math! ASAP

Help please 8th grade math ASAP class=

Respuesta :

madisonjmitchel
madisonjmitchel madisonjmitchel
  • 02-04-2019

17. 1lb is the better deal

18. about $17

19. 1.5lbs I think

20. 7000lbs

Answer Link

Otras preguntas

Paula is painting a henhouse. If a can of paint will cover 24 square feet, how many cans of paint does she need to buy? Explain the steps she might take to solv
why is the percentage of germination of seeds in distilled water less than 100%​
I forgot how to solve multistep equations. Let me explain, I forgot how to solve the equations that are like x + 36 = 4x, I don't understand it, Help?
Find the area devoted to each type of flower
Please help me. Thank you very much. (╹◡╹)
According to How the Other Half Lives, what did waste water in sinks do? O A. It caused fires in the building. B. It caused floods in the building. C. It filled
What”s the correct answer??
When the intersecting plane is __________ to the base(s) of the figure, the cross section is often related to the shape of the base. A. perpendicular B. paralle
There are 34 beads on Brenda's necklace. 24 of the beads are pink and the rest are purple. What is the ratio of the number of pink beads to the total number of
PLEASE HELP ME GOOD RATING