moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Normally, when a neuron is not transmitting information and a slight negative charge is present on the inside of the cell membrane, it is said to be depolarized
You need 1/4 of a gallon of paint to paint 1/5 of a room how much paint is needed to paint the entire room
How did Paul Laurence Dunbar depart from traditional poetry in we wear the mask
Based on what you learned in This unit, what influences do you Think affect your personal Food likes and dislikes?
Compare and contrast the effects of WW1 and the Iraq war on the American home front
By the late q800s, what right had women in the united states still not won
Which field of anthropology studies how religious beliefs affect the development and structure of a culture? A) linguistic anthropology B) archaeology C) social
Which sentence describes the rising action of the story
Four friends own a car wash. The total profit in the first month was $438$438. In two months, each of the friends had made a profit of $184$184. They always div
What inference can one make about what was happening in the south that forced congress to pass civil rights act 1957