Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States look to the pacific for new marks
HELP PLEASE HAVING ALOT OF TROUBLE WITH THIS!
During which process does the computer load its operating system?
HELP ME PLEASE ASAP!!
Nita wants to buy a new keyboard for her computer. She will buy the keyboard when it is on sale for under $50. Write an inequality that describes k the price in
What happens to water molecules in the light reactions
as historians study history and create historical argument their view of history is shaped by their ? educationreligious affiliationideologyhistoriography
Match each word with its definition. 1. party formed to fight the Democratic party and Andrew Jackson, formed in the 1830's economic unrest
The type of scoring when the end of each play results in a point (volleyball)... A. Sideout scoring Or B. Rally scoring
I need help on 9-11 please