citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

built one of the greatest cities of the ancient world and named it after himself herodutos Lighthouse of Alexandria Zeus Alexander the Great Euripides Demosthen
It is desirable, but not necessary, that sample sizes be equal in a one-factor anova. a. True b. False
Negative one fifth plus seventeen over ten
Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate.
A line passes through the points (p, a) and (p, –a) where p and a are real numbers. If p=0, what is the y-intercept? Explain your reasoning.
What organizational structure does dryden employ in this excerpt? "shakespeare was the homer, or father of our dramatic poets: jonson was the virgil, the patter
What were the main weaknesses of the Articles of Confederation? What did these weaknesses mean for the national government?
A recessive trait is observed when an organism has how many recessive genetic factors
Question 17 (5 points) Question 17 Unsaved 17. The object of Petrarch's affection in his sonnets is a woman named Question 17 options: A. Amanda B. Sarah C. Lau
Why are you less likely to find fossils in metamorphic rocks?