gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

One of the biggest pull factors that lured people to move West was cheap land. true or false
What is the term utilized when union workers refuse to work due to contractual disagreements
One purpose of the Marshall Plan of 1948 was to (A) rebuild European economies to make communism less appealing (B) aid the depressed agricultural economies of
Which of the following presidents is correctly paired with an event that took place during his administration? (A) Lyndon B. Johnson — the establishment of dipl
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
What is 24÷689= show work
Put these numbers to least to greatest negative 0.9, negative 0.09,negative 0.99!!(Thank you)!!
the amount of kinetic energy a moving object has depends on its mass and its
Put these numbers to least to greatest negative 0.9, negative 0.09,negative 0.99!!(Thank you)!!
Armando bought 45 baseball cards. Of the 12 friends he invited to his cookout, half of them were able to attend. Armando gave each of his friends at the cookout