brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

if a pyramid had a base of area 4 and height of 6, what is the volume
v < 6 in inequalitie form
What is an equation of the line in slope intercept form m=2/7 and the y intercept is (0,-12).
what is the smallest size category of soil A. Sand B. Clay C. Gravel D. Silt APEX!!
Your analysis of child assessment data shows that a few of the students in your classroom are lethargic and exhibit challenging behaviors before snack time. Yo
The FunWorld Obstacle Course is scored by awarding 10 points for every activity that is passed and by deducting 5 points for every activity that is failed. Bob
(-(-)(-)(-10x))=-5 solve for x
Match each expressions
Im what way is observation important in ecological inquiry
A body was found at 6a.m. In a warehouse where the temperature was 50’f. The medical examiner found the temperature of the body to be 66’f. What was the approxi