iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

0 of 1 Does the equation 94=1227 9 4 = 12 27 represent a proportional relationship? Why or why not? Select the option that correctly answers both questions. Ye
Read the excerpt from The Call of the Wild. Thornton's doubt was strong in his face, but his fighting spirit was aroused—the fighting spirit that soars above od
Will give brainliest
How is a state constitution like the U.S. constitution? Both contain 27 amendments. Both describe the natural rights. Both set up government structure. Both
PLS HELP!! WHOEVER ANSWERS QUICKEST AND CORRECT WILL GET BRAINLIEST!! ALSO GIVE AN EXPLANATION TO EARN BRAINLIEST!! He argued that the Declaration would force A
PLEASE HELP!! ILL MARK BRAINLYEST!! The prime factorization of 36 is 2^2 • 9. True False
The number of representatives from a state ? A. does not change. B. can change after a census. C. is determined by the majority party. D.can never be more tha
Find the value of b. Then find the angle measures of the pentagon.
__________ locks can be changed after they are put in service, allowing for combination or key changes without a locksmith and even allowing the owner to change
10. people should exercise daily, maintain a special diet,and they should be proper sleep please and thank you