abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

the sum of three consecutive natural numbers is 1146, find the numbers.the three numbers in increasing order are ______ , _____, and ________
6 It costs 35p per minute to hire a powerful computer. How much will it cost to hire the computer from 07:40 to 08:15?
Stella's monthly bank statement showed the following deposits and withdrawals: − −$34.71, − −$100.08, $111.62, $92.93, − −$27.27 If Stella's balance in the ac
Please help im confused.
Please Help I'm Confused.
What is the Electronegativity difference of C and S?
What is the equation for finding the amount of inertia in forces and motion? Explain how you solve that equation.​
Cindy is studying to be a high school health teacher. She is shocked to discover that one in ____ U.S. teenagers are considered obese.
Which artist had the greatest influence over the ideas used by the french royal academy
Hi Mehta06 heres my question that i told you​