sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

The Corps of Discovery established legal claims in the Pacific Northwest to O prevent other countries from controlling the region. O keep France from regaining
A trombone acts like an open pipe of length 2.96 m .On a cold day it plays,its 4th harmonic at 221 hz what is the speed of the sound waves in the horn that day?
A company has a hybrid ASP.NET Web API application that is based on a software as a service (SaaS) offering.Users report general issues with the data. You advis
Multiply 13.5 by 12.1 use regrouping show and explain your answer
As an Indian woman, I am happy about some of the changes the British have made however it was not their place to decide what to change and when to change it. Th
Find the value of q such that qx^2 -5qx-3 divided by x +2 has a remainder of 4.
(ii) factorize 9x^2 - y^2 + 4y - 4​
find the mode of the given data 4,6,5,9,9,9,9,10,12.please answer me fast ​
In a city the ratio of people who live in flats to the number that live in terraced houses is 3:2. The ratio of people who live in detached houses to terraced h
Which of the following is a distinguishing feature of prokaryotes compared with eukaryotes?A. The absence of membrane bound organelle in prokaryotic cells.B. Sm