xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Given the formula:  t = (sq. rt. d)/4 what is the value of t when d is 900 minutes?
find the balance in the account after the given period $500 principal earning 4% compound quarterly after 6 years
the suez canal in egypt allows ships to pass from the mediterranean to the ____ sea. a : aegean b : red c : dead d :black
Express 3x3x3x3x3x3 in exponent form
put the following list of numbers in ascending order. a)1.206 b)1.212 c)1.2105 d)1.21
I am really stuck on this question can someone please help me
consider the function f(x) = x2 2x – 15. what are the x-intercepts of the function? left-most x-intercept: ( , 0) right-most x-intercept: ( , 0)
day and night kennel charges $20 per day plus a food fee of $15 to board a pet. home away from home kennel charges $30 per day plus a food fee of $5. which syst
An interior narrative is made up of
What's the recommend amount of UV protection that sunglasses should provide?