aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Energy from hot magma is called ____.
The sum of the speed of two trains is 722.7 miles per hour. If the speed of the first train is 3.3 mph faster than the second train find the speeds of each
What is the rising action for boar out there
What does "sometimes lies were more dependable than truth." mean?
What times 57 equals 570
14.8256 in expanded form
Nearly 50% of water sources in the United States are believed to be polluted. true or false?
What's a word that means the opposite of shrieked?
Which point(s) in the water cycle below best illustrate(s) water changing to a gas, and which term(s) could describe it? Is it.. 1; sublimation & evaporati
20/8 as a mixed number the simplest form