swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

two Hundred eighty-one thousand in standard form
There is considerable evidence indicating that the _______________ of the psychotherapist is inextricably intertwined with the outcome of psychotherapy.
In a laboratory experiment, students synthesized a new compound and found that when 12.37 grams of the compound were dissolved to make 167.6 mL of a benzene sol
It takes Esther 12 minutes to ride a roller coaster four times. Write an equation to represent the proportional relationship between the number of rides and the
Anna wants to estimate the mean number of siblings for each student in her school. She records the number of siblings for each of 75 randomly selected students
lili earns 70.00 dollars by selling 42 hotdogs at a concession stand. using the same rate for the cost off one hotdog how many more hotdogs would lili need to
What is the measure of the supplement of the angle 90
A 1.0223 g sample of an unknown nonelectrolyte dissolved in 10.2685 g of benzophenone produces a solution that freezes at 31.7°C. If the pure benzophenone melte
What is 5 3/25 in decimal form
160 degrees 20 degrees 160 degrees 20 degrees name the shape