HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Why did jfk put in act the immigration act of 1965.
Drag each statement to the correct location on the table, Classify each statement based on whether a positive or negative rational number represents it.
I need somebody to write a 10 line poem for meh pls
in 1973, the american psychiatric association discontinued classifying homosexuality as a disorder because mental health workers no longer considered same-sex a
tom run cross country. he runs 5 miles in 35 minutes. he runs 20 miles in 140 minutes if he keeps the same pace how long will it take him to run 15 miles?
To officially be a hurricane, the disturbance must have rotary circulation and have wind speeds of at least ________ kilometers per hour.
A farmer has 500 feet of fencing to enclose a rectangular field. A barn will be used as part of one side of the field (see figure). Prove that the area of the f
if the authorized sources do not provide sufficient guidance, you should
With the equation y = 4/1 x − 4, create a table and then graph the equation.
Solve 8x - 4y = 16 for y. A. y = 2x - 16 - B. y = -8x+16 C. y = 2x - 4 - D. y = 8x + 4​