wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Carrots sell for $2.10 per pound, and crackers sell for $2.90 per pound. Glen bought some carrots and some crackers. The total weight was 2.3 pounds and cost $6
How do I solve this. I have a test tomorrow and I don't know how to solve this
just like energy is matter is lost through an ecosystem
Although Russia has fought hard with the allies Roosevelt is worried about dealing with Stalin after the war ends. True or false.
Urgent!! Please help! What would the equation for this word problem be?
witch is greater 4 meters or 450 centimeters
How does an orthodontist use torque to realign teeth?
Given that pentagon pentagon , , , , and , solve for . A. 2 B. 3 C. 4 D. 5
What issues divided Republicans and Federalists during the Adam’s presidency?
_____ is a sustained activity that stimulates heart and lung functioning.