misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the big idea of socialism
I don't get how to do this please help
A commercial comes on for an arthritis cream. lachlan has been having some pain in his knees lately, so he's both motivated and able to attend to the commercial
What is the missing leg length of the hypotenuse 23 and the other leg is 11??
A bundle contains 500 $20 bills. What is the value of 44 bundles?
39 x 52 divided by 3.8 x 4.7 estimated answer, by rounding each number to 1sf
Which of the following best describes the British position toward Native Americans after the Revolutionary War? A. The British insisted on protections for t
Ted is a mildly autistic adult who has difficulty empathizing with the feelings of others and inferring what emotions another might be experiencing. some theori
According to research (conti, 2011), police performance is shaped by the people that the department recruits and their _____.
at the metal-casting company where i work, i must set up a conveyor system to move castings from the furnace to the heat treatment area 55 yards away. the casti