vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

determine a relationship between the x- and y- values. write an equation. x =1 2 3 4 y = 4 5 6 7
6 5/10 as improper fraction
What is (7/12)/(5/9)? In simplest form..
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee
PLEASE HELP IS THE OLD YELLER !!!!!!!!!!!! When does Mrs. Coates first demonstrate that she recognizes Travis is taking on his father's role? A. when Travis go
are there forests in Hungary
why did many aristocrats support legalism
How do you say "Some brown spiders"?
by what length is is 0.5 m less than 10.05