myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

is 4.75 a rational or irrational and can it be a integer or whole and can it be natural
Dave has $15 to spend on an $8 dollar book and two birthday cards (c) for his friends. How much can he spend on each card if he buys the same card for each frie
What is the base word of the word relationship
a king or queen rules the country
Which best describes the way historians consider letters and journals?
Those who opposed the provisions of the Sherman Antitrust Act believed that success in business depended on
What angle do the minute and hour hands of a clock make at 8:00
Why did the Communists undertake the Long March? to escape from the Nationalist forces to attack the Nationalist forces to drive the Japanese from China to driv
What is 1.65 divided by 100?
620,000 round off by ten thousand