alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

In which decade was india MOST economically successful?
Mario claims that a rhombus is sometimes a square, but a square is always a rhombus. Is he correct? Explain your answer.
Being prepared to play is an important step in staying safe when participating in a game. True false
Bonjour, je suis en 3eme et mon collège me demande de faire un classeur histoire des arts. Le problème c'est que j'ai 5 œuvres il me manque une problématique po
Why might a company respond to a letter-writing campaign launched by a group of concerned consumers? A. The company might want to prevent the consumer group fro
In the reaction A + B C, doubling the concentration of A doubles the reaction rate and doubling the concentration of B does not affect the reaction rate. What i
Choose the best synonym for the underlined word in the sentence above. a. Drafting c. Commitment b. Running d. Women
What was one way Progressives wanted to regulate railroads?
The Crimean War ended in the defeat of who?
What metals were the alchemist trying to produce ?did they succeed ?