chrisbpenvose chrisbpenvose
  • 03-06-2020
  • Biology
contestada

The picture shows a jar of honey.
Which statement is correct about this food?

Respuesta :

nissyannsiju
nissyannsiju nissyannsiju
  • 06-07-2021

Answer:

Can u pls show the statements

Answer Link

Otras preguntas

A baseball player runs 27.4 meters from the batter’s box to first base, overruns first base by 3.0 meters, and then returns to first base. Compared to the total
facts about the geosphere
What was Sir Walter Raleigh known for? a. He was the first Englishman to live in the Americas. b. He compiled the first English dictionary. c. He designed th
What expression is equivalent to 3(6x-2)+2(x+5)
A grocery store sells snacks by weight. A six-ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Predict the cost of a two-ounce bag. Please help me!!
What's the next number? 7594, 3649, 9253, ......
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
Cardiovascular health is not influenced by "bad" cholesterol (Low-Density Lipids). a. True b. False
Sebastian swam laps every day in the community swimming pool. he swam 45 minutes each day, 5 days a week, for 12 weeks. in that time, he swam 1,800 laps. what w
Even in Arts cluster there is a need for a. only an art degree.B. technology training. c. mostly unskilled labor. d. no new job seekers.