danisnotonfire2 danisnotonfire2
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

at the end of the day vegetables at the farm market sell for $2 a pound and a basket cost $3.50 if Charlie wants to buy a basket and spend no more than $10 total how many pounds of vegetables can she buy? write and solve the inequality

Respuesta :

meganxkinney
meganxkinney meganxkinney
  • 02-09-2016
She can buy a basket and three more pounds of vegetables with 50 cents left
Answer Link

Otras preguntas

DUE TOMORROW PLEASE HELP!!!!# A principal wants all students to participate in extracurricular activities how do you fell about this topic? I need a introductio
what was probably the most important part of the expedition
There's this question that's stated as "How could you tell if a layer of a composite cone was formed from a quiet eruption or an explosive eruption?"
What's the subordinate clause for don't throw out your homework
How to do and please do the working if you can
How far did the empires of Mali and Songhai extend in territory (DUE TOMORROW)
how to multiply fractions
Solve this and I'l give you brainiest and 99 points!!!
Composition of individual food products is defined through federal:
what is the value of 9(4×-4), when ×=5