cooljavierr
cooljavierr cooljavierr
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

any help counts tbh???

any help counts tbh class=

Respuesta :

kayla0the0reader
kayla0the0reader kayla0the0reader
  • 01-07-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

5x5=25 so that is $25.00 for ink

12x12=144 so that is $144.00 for brushes

add the two together you get $169.00

which is more than $100.00

Answer Link

Otras preguntas

Rent, electricity, and executive salaries that do not vary with production or sales level are referred to as ________ costs. a.fixed b.variable c.break-even d.t
Primarily because of its importance in the spread of ideas and investigating candidates’ claims, which of the freedoms listed below is critical to ensure fair e
Arab forces most likely fought with the United States in the Gulf War because
How does the cell membrane help the cell maintain homeostasis
identify the fractions labeled with letters A and B on the scale below. Give answers as a fraction or mixed number.
What might explain the children’s reactions to the marigolds?
What is the number of sides of a regular n gon if one of the extierior angles is 40 degrees?
Captions do not provide any additional information about a photograph. Select the best answer from the choices provided T F
The gas tank is 20% full. At $3.00 per gallon of gas, find the cost to fill the tank. (1 gal = 231 in.3)
Most geologic activity takes place at