brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The weather conditions in a cretain area over a long period of time 1) enviroment, 2)culture, 3) cliate, (4) technology, (5) geography, (6) archeology,(7). regi
The basic unit of ______________ in the metric system is the gram. Group of answer choices length volume density mass
When using a winged blood collection set, a light blue stopper tube should be collected first.a) trueb) false
What is the neutrally charged particle is an atom called
If you wanted to drive from Florida to Georgia, which map would be more helpful?
x​ 3​÷ 3 − y; use x = 3, and y = 1
printing press definition
quiz 1 of chemistry- boiling point of water
Allyson accidentally missed her turn on her way to visit her aunt. By the time she realized her mistake, she had been driving for 3 hours at an average speed of
Simplify the expression: y2 * y2