trellbryant trellbryant
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs $9.
What is the cost for 1 cookie?
MA

Respuesta :

HoodFavvZ HoodFavvZ
  • 02-09-2020
1 cookie = $0.60
$9 for box of cookies divided by 15 cookies is $0.60 for each cookie.
Answer Link
haileeroyal haileeroyal
  • 02-09-2020
your gonna divide 15 by 9 getting 6 with a remainder of 1 (the 1 stands for 1 cookie)
Answer Link

Otras preguntas

If the diameter of a circle is half of a yard, then its radius is how many inches?
16.   The main reason self-confidence is important in human relations is because
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
How to calculate 100MB at 56 Kbps to transfer time?
can you simplify 25/4? if so, how?
what variables can affect the number of books sold by a door to door salesperson
How would you describe the human features of a place?
Solve proportions 13/25 = p/100
I'm inside the path I'm a difference of two numbers outside the paths what number am I
which has the least absolute value?A. 5B. 30C. -10D. -50