avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference of the LCM and the GCF of 12 & 32
In a certain card game, for every 4 blue cards, there are 3 yellow cards. There are a total of 84 blue and yellow cards in the game. How many blue cards are in
Can u cry when ur underwater?
Answer number 12 please
The answer for this problem I don’t understand it
Use the energy equation from this week’s notes, your answer from #5, and Plank’s constant (6.63E-34) to find the approximate energy of this photon:
A cyclist is riding a bicycle whose wheels have a radius of 14 inches. Suppose he is traveling at 29 miles per hour. What is the angular speed of the wheel in r
How does a combustion reaction happen and how can we prevent a combustion reaction from happening?
The specific heat capacity of gold is 0.128 J/g ºC. How much heat would be needed to warm 250.0 grams of gold from 25.0 ºC to 100.0 ºC? A. 2.4 x10-3J B.
Explain what occurs during the process of each type of artificial selection technique. Cloning, Artificial Insemination, In vitro fertilization, genetic enginee