isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from an article. Lewis Township officials have been publicly—and loudly—quarreling for what seems like forever over what to do with the 20-acr
54pt, I'LL LIKE AND RATE IT 5 STARS AND GIVE BRAINIEST!!!!! ANSWER QUICKLY PLEASEMatch the vocabulary word with its definition. DEFINITIONS1. a government sys
What does August think is in the case that Justin carries? Pool Stick Banjo Guitar
What is the Main Idea of Gilray's Flower Pot
. Databases may include A. sponsored links. B. purchasing suggestions for library materials. C. requests to access materials via interlibrary l
Kurt can buy one pound of nails for $3.55 How many pounds of nails can Kurt buy for $12 Round to the nearest hundredth.
In Europe’s feudal system which group was tied to the land they worked unable to leave without permission?
solve for h -9-15=93
Read the section titled "Solar Power." What are some of the benefits of using solar energy? (Site 1)
Why were Archaea and Bacteria grouped together by biologists until recently? A. They look similar. B. They have very similar DNA. C. They are both very anci