demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Solve: K= 2(11 - k) + 14
I would like to know if 2 kg is greater or less then 1500 g
I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m
1.Which sentence contains an adjective clause?    A. Pizza, which many people love, can also be nutritious.  B.Thin-crust pizza with low-fat cheese has fewer ca
What does an acid+base make
Who would have supported the two sides in the English Revolution?
Write each decimals as a fractions or a mixed number. 26.3 and 7.104 >> help <
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
I would like to know if 2 kg is greater or less then 1500 g
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.