marjorie030709
marjorie030709 marjorie030709
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Erasers 2 for 1 dollars or 10 for 4 dollars are they a proportional relationship

Respuesta :

nicki8010 nicki8010
  • 01-10-2020

Answer: false

Step-by-step explanation:

Answer Link
Plip
Plip Plip
  • 21-10-2020

False, if you get 2 for 1 then it isnt proportional to 10 for 4 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 1)
What is x^2+8x-5 in vertex form? Please explain.
what act did the united states government pass in order to be able to move Native American of their lands into the Indian's Territory? A) Native American Act B)
two trains leave stations 408 miles apart at the same time and travel toward eachother. one train travels at 95 miles per hour while the other travels at 75 mil
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
ted is making three picture frames like the one shown below.what length wood does ted need for all three picture frames?
briefly describe Theodore Geisel's career in advertising
two thirds of what number equals 436
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
6 5/10 as improper fraction