animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

GIVING BRAINIEST!!!!!!!
A sprinkler sprays in a circular pattern at a radius of 12 meters. If the degree of the circle that is covered is 100°, what is the area of the lawn that is cov
Write a rule in function notation to describe the transformation that is a reflection across the x-axis.
A turbo molecular pump has rapidly rotating blades which hit the molecules of gas in the coating chamber. This collision transfers some momentum to the particle
Tell me a brief summary of what happens in meiosis **will mark brainliest**
Really need help on number 2 don’t know where to place it (WILL MARK BRANLIEST)
the area of the trangle is......
Can someone explain to me how to solve this question?
A 65 kg rock climber goes up a cliff. What is his potential energy if he is 35m from the Base as of the cliff?
Following the death of Queen Anne in 1714, George I was crowned as king of Britain. Which of the following statements describes his reign? Group of answer choic