shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Billy stacked six pieces of wood on top of one another. If each piece was three-quarters of a foot tall, how tall was his pile?
____ has contributed the greatest number of immigrants to the United States. france england germany ireland
An insect is able to walk across the surface of a pond without sinking because of the A. polarity of the water molecules. B. process of evaporation. C. surface
President Truman sent a fleet of ships to what island in 1949 to protect it from Red China?
howcto write 9,000,009 in word form
What do you do when you paraphrase something? A. Put an author's words into your own words. B. Eliminate unnecessary words from a quote. C. Use one quote to exp
Which factors caused crops to stop growing in Sumer? Choose all answers that are correct. a. poor drainage b. salty soil c. extended droughts d. pest infestatio
Hammurabi's Code brought a sense of fairness to his people and established order in society. a. True b. False
All plots must have _____. themes conflict action dialogue
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the