velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

How did Andrew Jackson's handling of the nullification crisis contribute to the formation of the Whig Party
Define Foreshadowing, How does Steinbeck use the literary element of foreshadowing to engage the audience?
______ ratios measure how much operating income an organization is able to generate relative to assets, owners' equity, and sales.
Which of the following statements about hybridization are true?.
Rank the following people, starting with the one who is the closest to you. closest Mon camarade Mon ami Mon meilleur ami Une connaissance farthest
15. Jessica is trying to hire a babysitter that charges less than $10 per hour (not including any extra fees). Which babysitters would charge less than $10 per
1. Which of the following statements pertaining to the ionic solids represented below are true? (0) 1. Both structure are ductile. II. Structure (1) has a highe
The athletic department raised $14,533 to buy new football uniforms if each uniform costs $258 how many uniforms can they buy
(x + 1)(x + 2)(x + 1)(3x + 2)
please dont report or put the links i need big help An example of a reserved power to the states by the 10th Amendment is the power to (3 points) a. make foreig