masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

Carbon monoxide poisoning is sometimes mistakenly identified as what?
Reduce 30/36 to its most simple form
The model of the car you are thinking of buying is available in nine different colors and three different styles (hatchback, sedan, or station wagon). in how ma
What happened to the two brothers who are captured by the utes?
In recent years, Albania has ____. A. Refused aid from foreign nations. B. Rebuilt links with other nations. C. Declared war on several of its neighbors. D. Bec
What is the length of side s of the square shown below?
Which process increases the surface area of foods prior to chemical digestion?
Indiasn religues belieft can be traced back how many years
What muscles is important in controlling breathing?
Write an equation that expresses y in terms of x.