Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

Sylvia has 3 containers of liquid. She has 238 milliliters of liquid in the container A, 502 milliliters of liquid in the container B, and 178 milliliters of li
when x=6 what is y? no ridicilous answers
what ancient civilization did the quinceañera originate from
pls help me Which of the following played the greatest role in the development of Ancient Greece including their government and culture? Question 1 options: Tro
Suppose a multiple regression model is fitted into a variable called model. Which Python method below returns residuals for a data set based on a multiple regre
please match these all up i’ll give brainlist
Find the equation of a line passing through (-3,-1) and (6,-7)
At the end of the day and as recognized by the courts, it is the ___________ who has the right to accept or refuse treatment based on the alternatives available
HELP! FILL IN THE BLANKS! 1. Thomas Jefferson, representing the Republican political party, defeated ______ the Federalist president in the presidential electio
you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?