madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What represents y=74x correctly
The cities of Portland, Oregon, and Minneapolis, Minnesota, are at about the same latitude, but Minneapolis has much hotter summers and much colder winters than
Anna baked 333 batches of cookies with ccc cookies in each batch. She then ate 888 cookies! How many cookies does Anna have left?
Nine-year-old Dakoda realizes that the quantity of water in a glass remains the same, even when the water is poured into a different shaped glass and appears to
was the treaty of versailles fair
what is the theme of the secret garden
An easement that is not created by express statements between the parties; but as a result of surrounding circumstances that dictate that an easement must have
Most accounts, including that of Columbus, suggested a peaceful result of a first European contact with the Natives of this New World. How would you describe th
Help with any please ! I’ll mark as brainlist
Under workers' compensation: a. the employee loses the right to litigation against the employer for covered incidents. b. employee fault controls compensation.